O PROGRAMIE

Erasmus+ jest programem Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji i szkoleń – to kontynuacja europejskich programów edukacyjnych realizowanych od 1998 r. Jego celem jest wspieranie studentów w podnoszeniu kompetencji poprzez realizowanie wyjazdów na zagraniczne studia w uczelniach z 28 krajów Unii Europejskiej oraz Islandii, Liechtensteinu, Norwegii, Turcji i Macedonii Północnej.

Dlaczego warto skorzystać z wyjazdu Erasmus+?

  • poznasz inne metody uczenia się i nauczania,
  • zwiększysz szanse na zatrudnienie w przyszłości w kraju i za granicą,
  • polepszysz znajomość języka obcego,
  • rozwiniesz kompetencje miękkie, np. zdolności adaptacyjne, rozwiązywanie problemów, otwartość na nową wiedzę etc.,
  • zamieszkasz w innym kraju i poznasz nowe osoby z całego świata,
  • poszerzysz sieć kontaktów, które mogą być pomocne w przyszłej karierze zawodowej.

Szczegółowe informacje dotyczące programu Erasmus+ można odnaleźć na jego oficjalnej stronie internetowej oraz na stornach naszego Biura Współpracy z Zagranicą.

OFERTA DLA STUDENTÓW BIOŚ

Wyjazd na studia w ramach programu Erasmus+ jest możliwy na każdym z trzech stopni studiów (licencjat, magisterium, doktorat). Każdy ze studentów naszego Wydziału ma możliwość realizacji mobilności trwającej jeden semestr (do 5 miesięcy) lub 2 semestry (do 10 miesięcy).

Wyjazdy są możliwe do zrealizowania dzięki umowom o współpracy zawartymi pomiędzy Wydziałem Biologii i Ochrony Środowiska a 46 uczelniami z Belgii, Cypru, Czech, Finlandii, Francji, Gracji, Hiszpanii, Irlandii, Litwy, Malty, Niemiec, Portugalii, Rumunii, Serbii, Słowacji, Turcji, Węgier i Włoch. W ramach tych umów studenci naszego wydziału mają zapewnione 146 miejsc na realizację studiów zagranicznych Erasmus+.

Wszelkie niezbędne wiadomości dotyczące studiów Erasmus+ dostępne pod linkiem, a informacje związane z aktualną rekrutacją dostępne są tutaj.

INFORMATOR ERASMUS+

PRAKTYKI

Program Erasmus+ Praktyki adresowany jest zarówno do studentów studiów licencjackich oraz magisterskich jak i doktorantów studiujących na Wydziale BiOŚ i w Szkołach Doktorskich UŁ. Na praktykę Erasmus+ można wyjechać do dowolnej instytucji naukowo-badawczej (uniwersytet, ośrodek badawczy, laboratorium), ale także organizacji pozarządowej, instytucji publicznej czy placówki medycznej, a mobilność może być zrealizowana w trakcie trwania roku akademickiego lub w okresie wakacyjnej przerwy od zajęć dydaktycznych.

Zasady rekrutacji na praktyki w ramach programu Erasmus+ oraz wszystkie niezbędne informacje dotyczące przygotowania i realizacji wyjazdów dostępne są na stronie internetowej Biura Współpracy z Zagranicą UŁ.

KONTAKT

Pełnomocnik Dziekana Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska ds. mobilności w ramach programu Erasmus+
dr hab. Tomasz Kowalczyk, prof. UŁ

Pełnomocnik Dziekana Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska ds. transferu punktów ECTS
dr Ewa Forma