Science Hub to ogólnouczelniana platforma współpracy, która ma na celu wspieranie społeczności akademickiej UŁ w realizacji wdrożeniowych projektów naukowych we współpracy z otoczeniem i udziałem studentek i studentów pod kierunkiem opiekuna (nauczyciela Uniwersytetu Łódzkiego). Naszym celem jest inicjowanie i rozwój współpracy między osobami studiującymi, opiekunami naukowymi oraz instytucjami partnerskimi UŁ, w celu realizacji naukowych projektów i rozwiązań aplikacyjno-wdrożeniowych.
Dla kogo?
Do współpracy zapraszamy:
- Osoby studiujące w UŁ zainteresowane realizacją projektów aplikacyjnych. Współpraca trójstronna może być realizowana w ramach zajęć, staży, prac dyplomowych, działań kół studenckich lub przedsięwzięć komercyjnych.
- Osoby na etatach pracowników naukowo-dydaktycznych w UŁ, które mają pomysł na realizację projektu we współpracy z otoczeniem zewnętrznym.
- Osoby reprezentujące instytucje publiczne, prywatne, fundacje i stowarzyszenia.
- Jeśli jesteś studentem lub studentką Uniwersytetu Łódzkiego i masz pomysł lub chciałbyś/chciałabyś zrealizować projekt z partnerem zewnętrznym, zgłaszasz się do Ambasadora/Ambasadorki Science Hub na swoim Wydziale lub do osoby z kadry akademickiej. Osoby pełniące rolę Ambasadorów Science Hub posiadają bazę przedsiębiorstw i instytucji, z którymi już współpracuje Twój Wydział i mogą zaproponować Ci partnera zewnętrznego oraz opiekuna naukowego. Możesz też samodzielnie zgłosić firmę lub instytucję, którą proponujesz do wspólnej realizacji projektu.
- Wspólnie z opiekunem naukowym oraz przedstawicielem partnera zewnętrznego ustalasz cele, zakres i oczekiwane rezultaty projektu.
- Podpisujesz umowę o współpracy na realizację projektu.
- Przechodzisz przez szkolenia przygotowujące Cię do pracy nad projektem.
- Realizujesz swój projekt zgodnie z ustaleniami z opiekunem naukowym i partnerem zewnętrznym.
- We współpracy z Science Hub promujesz wyniki swojej pracy wśród społeczności Uniwersytetu Łódzkiego oraz innych zainteresowanych.
- Podsumowujesz swoje doświadczenia w formie raportu i otrzymujesz potwierdzenie realizacji projektu wdrożeniowego, które możesz umieścić w swoim CV.
- Bierzesz udział w konkursie na najlepszy projekt wdrożeniowy Science Hub UŁ.
Więcej informacji na temat już realizowanych projektów trójstronnych
Osoba do kontaktu: dr Karolina Rudnicka