Wygrana Członkini Koła "Antropołowcy" w konkursie Talking Science!

Karina Woźniak zdobyła I miejsce oraz nagrodę publiczności w kategorii nauk ścisłych i przyrodniczych. Gratulujemy!

Członkini Naszego Koła "Antropołowcy", Karina Woźniak porwała opowieścią o swoich badaniach jury oraz publiczność w konkursie Talking Science, który odbył się 14 maja na Wydziale Zarządzania UŁ.

Wydarzenie było kierowane do wszystkich studentów Uniwersytetu Łódzkiego i Uniwersytety Medycznego w Łodzi i polegało na wyłonieniu młodego naukowca, który w najciekawszy sposób przedstawi szerszemu gronu swoje odkrycia naukowe pasje i pomysły, bez dodatkowych pomocy w postaci prezentacji, czy rekwizytów.

Karina Woźniak zrobiła to w sposób fenomenalny, co zapewniło jej wygraną! Opowiadała o swoim badaniu mumii na wykopaliskach w pustyniach Peru oraz rekonstrukcji twarzy.

Karina Woźniak jest członkiem Koła Naukowego "Antropołowcy" przez kilka lat była Przewodniczącą Sekcji Antropologicznej, pracę licencjacką i magisterską pisała w Katedrze Antropologii (pod kierunkiem dr Beaty Borowskiej), cały czas czynnie uczestniczy w badaniach naukowych (m.in. w Polsce, Francji i Peru). Otrzymała też wyróżnienie za wybitną działalność na rzecz i dla dobra Uniwersytetu Łódzkiego. Więcej zdjęć z wręczenia wyróżnień i medali można zobaczyć na stronie Flickera UŁ.

Gratulujemy i życzymy dalszego rozwoju!