Łódzkie korzenie Biochemii

Łódzki Oddział Polskiego Towarzystwa Biochemicznego (PTBioch) zorganizował w Centrum Informacyjno-Bibliotecznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi spotkanie z zasłużonymi naukowcami o bogatym doświadczeniu, wybitym dorobku badawczym i niepodważalnym autorytecie.

W spotkaniu wzięli udział członkowie Łódzkiego Oddziału PTBioch oraz zaproszeni goście, związani obecnie lub w przeszłości z Uniwersytetem Łódzkim, Politechniką Łódzką oraz z Uniwersytetem Medycznym w Łodzi.

Honorowymi gośćmi spotkania byli: prof. Henryk Panusz oraz prof. Marianna Turkiewicz, którzy opowiedzieli o początkach rozwoju nauk biochemicznych w Łodzi. Ponadto w dyskusji głos zabrali m.in. prof. Maria Koziołkiewicz, prof. Wanda Krajewska, prof. Ludmiła Żylińska, prof. Andrzej Bednarek oraz dr n. med. Andrzej Lewandowski. Wydarzenie „Korzenie Łódzkiej Biochemii” było nieocenioną okazją, by dowiedzieć się o historii rozwoju biochemii w trzech łódzkich uczelniach.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom spotkania za podzielenie się swoimi wspomnieniami i doświadczeniami zawodowymi związanymi z biochemią i pokrewnymi dziedzinami.

Członkowie Zarządu Łódzkiego Oddziału PTBioch

Uczestnicy spotkania "Łódzkie Korzenie Biochemii" od lewej: prof. Andrzej Bednarek, dr hab. Henryk Panusz, prof. Urszula Lewandowska, dr n. med. Andrzej Lewandowski , prof. Marianna Turkiewicz

Materiały: Wydział Biologii i Ochrony ŚrodowiskaPolskie Towarzystwo Biochemiczne
Tekst: Justyna Kowalewska (3PR), Michał Gruberski