Doskonała kadra, nowoczesna baza naukowo-dydaktyczna oraz sukcesy we współpracy krajowej i zagranicznej to tylko niektóre powody, dla których warto studiować na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska UŁ. Mogli się o tym przekonać uczestnicy październikowej wizyty studyjnej na Uniwersytecie Łódzkim.
Spotkanie na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska rozpoczęło się od wystąpień jego przedstawicieli:
- dr hab. Renata Bocian – Prodziekan ds. Dydaktyki WBiOŚ UŁ, która przywitała wszystkich gości
- dr hab. Anna Jażdżewska – Pełnomocnik Dziekana WBiOŚ UŁ ds. Promocji opowiedziała o bogatej ofertcie dydaktycznej.
Głos zabrali również studiujący na naszej uczelni. Ambasadorka UŁ, Julia Szczecińska, w inspirującej prezentacji podkreśliła:
Uniwersytet Łódzki to miejsce, gdzie każda studentka i każdy student może rozwijać swoje pasje i zdobywać wiedzę na najwyższym poziomie. To uczelnia, która otwiera przed młodymi ludźmi nieograniczone możliwości.”
Antoni Łykowski, przedstawiciel kół naukowych Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska, opowiedział o działalności studenckiej, dodając:
Nasze koła naukowe to nie tylko miejsce do zdobywania wiedzy, ale także przestrzeń do realizacji własnych projektów i nawiązywania cennych kontaktów. Wydział Biologii i Ochrony Środowiska to doskonałe miejsce dla przyszłych naukowców.
Następnie odbyła się część warsztatowa spotkania. Młodzież wzięła udział w zajęciach:
- „Od hodowli do obserwacji: komórki raka piersi pod mikroskopem” prowadzonych przez dr hab. Marzenę Szwed i dr Karolinę Matczak.
- „Od taksonomii do genetyki: nowatorskie spojrzenie na badania środowiskowe” prowadzonych przez dr hab. Annę Jażdżewską, doktorantki mgr Kamilę Głuchowską i mgr Wiktorię Cechowicz oraz mgr Gabrielę Karlik.
Oba warsztaty były doskonałą okazją, by zdobyć praktyczne umiejętności i wiedzę. Uczniowie poznali również laboratoria i kadrę dydaktyczną wydziału.
Warto wybrać UniLodz!
Wydział Biologii i Ochrony Środowiska UŁ to doskonałe miejsce dla przyszłych ekspertów i fachowców, którzy pragną zdobywać wiedzę i doświadczenie w dynamicznie rozwijającej się branży life-science. Uniwersytet Łódzki posiada kategorię naukową A w naukach biologicznych jako jeden z zaledwie dwóch uniwersytetów klasycznych w Polsce. Kategoria A oznacza bardzo dobry poziom pod względem kadry, bazy naukowo-dydaktycznej i współpracy krajowej i międzynarodowej.
Nowoczesna infrastruktura
- Zajęcia na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska UŁ odbywają się w nowoczesnych aulach i salach ćwiczeniowych. Nasze pracownie są wyposażone w nowoczesne mikroskopy konfokalne, które umożliwiają obrazowanie materiału biologicznego w technologii 3D.
- Posiadamy najlepszy w kraju niemedyczny Biobank, zajmujący się biologią molekularną, genetyką i bioinformatyką oraz przechowywaniem i udostępnianiem materiału biologicznego.
- Mamy również własne Muzeum Przyrodnicze z 100 tysiącami eksponatów.
- Studenci kierunków: ochrona środowiska, EkoMiasto oraz specjalności biologia środowiskowa mogą korzystać z licznych zajęć praktycznych w terenie, w tym w nowoczesnej Terenowej Stacji Przyrodniczej w Spale.
- Uniwersytet Łódzki oferuje nowoczesne laboratoria, biblioteki i sale wykładowe, które są wyposażone w najnowsze technologie. Dzięki temu studiujący mają dostęp do narzędzi i zasobów, które wspierają ich rozwój akademicki i badawczy.
Bogata oferta dydaktyczna
Jako uczelnia, oferujemy szeroki wachlarz prawie 100 kierunków studiów, które są dostosowane do potrzeb rynku pracy. Studia na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska łączą teorię z praktyką, przygotowując studiujących do pracy w dynamicznie rozwijającej się branży life-science. Prowadzimy studia licencjackie i magisterskie na kierunkach:
- Biologia
- Biologia kryminalistyczna
- Biotechnologia
- Mikrobiologia
- Ochrona środowiska
- EkoMiasto.
Wysoka jakość kształcenia
Nasza kadra to wybitni specjaliści w swoich dziedzinach, którzy nie tylko prowadzą zajęcia, ale także angażują się w badania naukowe na najwyższym poziomie. Studiując tu, zyskuje się możliwość uczestniczenia w projektach badawczych i zdobywania cennego doświadczenia, korzystając z wiedzy i doświadczenia dydaktyków i naukowców.
Czy wiesz, że biolodzy z naszej uczelni odkryli 300 nowych gatunków w trakcie badań u wybrzeży Ghany?
Badania naukowców pod kierownictwem dr. hab. Krzysztofa Pabisa – Prorektora Uniwersytetu Łódzkiego ds. popularyzacji nauki i kształcenia we współpracy z norweskim Instytutem Morskim w Bergen przyczyniły się do znaczącego zwiększenia wiedzy na temat flory i fauny dna morskiego u wybrzeży Ghany. Odkryto ponad 300 nowych gatunków morskich organizmów. Przeczytaj o tym! Obejrzyj video: Podwodny świat u wybrzeży Ghany!
Dla kandydatek i kandydatów
Więcej informacji dla szukających swojej drogi edukacyjnej można znaleźć na stronach:
Materiał, zdjęcia, redakcja: Agata Dawidowicz, Centrum Komunikacji i PR UŁ