Nowy Laureat ScienceBEAT!

Celebrujemy osiągnięcie naszego studenta kierunku Mikrobiologia – Mateusza Kosińskiego, który jako jeden z ponad 100 kandydatów zakwalifikował się do udziału w ScienceBEAT i jako laureat tego konkursu został nagrodzony w indywidualnej kategorii najzdolniejszego uczestnika.

Student kierunku Mikrobiologia - Mateusz Kosiński - nagrodzony w indywidualnej kategorii najzdolniejszego uczestnika podczas międzynarodowego wydarzenia ScienceBEAT

Student kierunku Mikrobiologia - Mateusz Kosiński - nagrodzony w indywidualnej kategorii najzdolniejszego uczestnika podczas międzynarodowego wydarzenia ScienceBEAT

ScienceBEAT to cykliczne – organizowane corocznie od 2012 roku przez grupę Sandoz w Lubljanie – światowej klasy wydarzenie wspierające rozwój młodych badaczy. Konkurs jest skierowany do obiecujących studentów nauk biologicznych, farmaceutycznych i ekonomicznych z całej Europy. Wstępna selekcja uczestników opiera się na porównaniu ich wyników w nauce, staży, aktywności badawczych. W tym roku o miejsce w wydarzeniu rywalizowało ponad 100 utalentowanych młodych ludzi – do finału zakwalifikowano 28 wyróżniających się uczestników z 6 krajów. Podczas 4-dni warsztatów uczestnicy, podzieleni na grupy, poszukiwali rozwiązań problemów w trzech oddzielnych kategoriach: strategie produkcyjne, strategie wejścia na rynek dla leków biopodobnych i planowanie finansowe. Byli oceniani przez praktyków Sandoz w kategoriach: zdolności do nawiązywania kontaktów, umiejętności pracy w grupie jak i jej dowodzeniu, wiedzy teoretycznej oraz możliwości wykorzystania jej w praktyce. Mieli także możliwość wizytowania nowych laboratoriów R&D, poznania obszarów produkcji leków biologicznych i pracy grupowej. Tak więc ScienceBEAT to świetna okazja by sprawdzić, jak wygląda praca w przemyśle farmaceutycznym oraz co może zaoferować uczestnikom, i zwycięzcom, sam Sandoz.
Należy tu przypomnieć, że firma Lek i grupa Santoz to Członkowie-Założyciele Rady Biznesu przy Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska. Firma należy do Rady Biznesu od momentu jej powołania, czyli od 2012 r., który był również rokiem zainicjowania ScienceBEAT. Wśród zwycięzców konkursu i laureatów tego wydarzenia, mamy również dr Karolinę Rudnicką z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska, która w roku 2014 została nagrodzona w kategorii „Team leader. Oboje Laureaci są zgodni, że przedsięwzięcie ScienceBEAT jest ze wszech miar warte zainteresowania, a do sukcesu wiodą zaangażowanie i pasja. Nie bez znaczenia pozostaje również doświadczenie zdobyte podczas realizacji projektów z udziałem partnerów zewnętrznych m.in. w konkursach Science Hub, Get Smarter.

Zapraszamy naszych studentów i doktorantów do aktywności w przyszłych edycjach ScienceBEAT, jak i innych proponowanych wydarzeniach z udziałem praktyków!
Zobacz stronę wydarzenia ScienceBEAT