Wykłady Otwarte Prof. John T. Manning (Swansea University, UK)

Serdecznie zapraszamy pracowników, doktorantów oraz studentów na wykład otwarty,

który w ramach projektu "Łódź naukowa. Łódź akademicka 2019" wygłosi

Profesor John T. Manning

Tematyka:  Digit Ratio (2D:4D) and its Sex, Ethnic and National Differences

Termin i miejsce:

17.10.2019 (czwartek) godz. 16:15-17:30

w Auli D (W-13) w budynku D Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska UŁ przy ul. Pomorskiej 141/143

Profesor John T. Manning

jest obecnie pracownikiem Swansea University w Wielkiej Brytanii. Jednym z głównych kierunków badań Profesora jest analiza znaczenia wskaźnika palców (2D:4D). Proporcja długości palca wskazującego (drugiego) do palca serdecznego (czwartego) jest cechą dymorficzną. W działalności naukowej zwraca uwagę na znaczenie wpływu płodowej ekspozycji na hormony płciowe w aspekcie rozwoju człowieka, jego zdrowia i predyspozycji do chorób. Profesor jest autorem licznych książek, publikacji naukowych i materiałów popularno-naukowych. Profesor jest również członkiem wielu interdyscyplinarnych zespołów badawczych, obejmujących lekarzy, psychologów, socjologów, biologów, antropologów, genetyków.

Serdecznie zapraszam,

prof. dr hab. Elżbieta Żądzińska

Katedra Antropologii UŁ

DODATKOWE INFORMACJE:

Wykład w języku angielskim.

Udział po dokonaniu rejestracji na stronie: https://umed.pl/wyklad-otwarty-johna-t-manninga/

Informacje o całym programie wizyty Prof. Johna T. Manninga zorganizowanym przez Uniwersytet Medyczny w Łodzi w załączniku (plakat informacyjny).

Więcej informacji: www.wykladyotwarte.umed.pl

Image icon Plakat1.4 MB