Terenowa Stacja Przyrodnicza w Spale

tel.: 042 235 01 32, 235-01-33

Pracownik administracyjny: mgr Krzysztof Jędrzejczak

tel.: 042 235 01 32, 235-01-33 wew. 105

Terenowa Stacja Przyrodnicza Uniwersytetu Łódzkiego w Spale powstała w ramach projektu „Budowa i modernizacja Wydziałów Biologii, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Łódzkiego”. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Regionalnego  w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.

Uruchomienie stacji terenowej w Spale pozwoliło zwiększyć i uatrakcyjnić bazy dydaktyczne Wydziałów Biologii i Ochrony Środowiska oraz Wydziału Nauk Geograficznych UŁ o obiekt przeznaczony do prowadzenia zajęć terenowych.

Położenie:

Spała położona jest około 60 km od Łodzi i 11 km od Tomaszowa Mazowieckiego. Przez miejscowość przebiega droga krajowa nr 48 relacji Tomaszów MazowieckiKozieniceDęblinKock. W odległości niespełna 20 km od Spały znajduje się druga stacja terenowa Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska UŁ w Treście zlokalizowana w bezpośrednim sąsiedztwie Zbiornika Sulejowskiego, na którym od wielu lat prowadzone są badania zarówno przez studentów jak i pracowników naszej uczelni.

Warunki:
Stacja Terenowa w Spale dysponuje dużą salą konferencyjna dla 80 słuchaczy i dwoma salami seminaryjnymi (16 i 34 osobowymi) oraz 39 miejscami noclegowymi w pokojach jednoosobowych (7x), dwuosobowych (6x), trzyosobowych (4x) i czteroosobowych (2x).

Na parterze znajdują się trzy pracownie laboratoryjne. Na każdym z pięter zlokalizowane są także sale rekreacyjne z pomieszczeniami kuchennymi.

W budynku Stacji, w wyznaczonych miejscach, dostępny jest Internet. Obiekt przystosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na terenie Stacji znajduje się parking, boisko do koszykówki i stacja meteo.

Wyposażenie:
Sala konferencyjna wyposażona jest w sprzęt audiowizualny (projektor multimedialny, wizualizer, komputer, nagłośnienie, tablice sucho-ścieralne, ekran projekcyjny, panel dotykowy do sterowania systemem w auli).

W większej z sal seminaryjnych znajduje się komputer stacjonarny, projektor multimedialny, ekran projekcyjny, tablica zielona i tablica sucho-ścieralna.

Mniejsza z sal seminaryjnych wyposażona jest w komputer stacjonarny, tablice zieloną i sucho-ścieralną oraz ekran projekcyjny.

Zarówno sala konferencyjna jak i sale seminaryjne są klimatyzowane. Pracownie wyposażone są w  meble i podstawowy sprzęt laboratoryjny. We wszystkich pokojach znajdują się łazienki z pełnym węzłem sanitarnym oraz małe lodówki.

Działalność:

Stacja terenowa jako placówka dydaktyczna służy studentom i pracownikom Uniwersytetu Łódzkiego. W Stacji odbywać się mogą zajęcia dydaktyczne, seminaria, warsztaty naukowe,  możliwe jest prowadzenie działalności badawczej. Stację otaczają las, tereny bagienne, niewielkie cieki (rzeka Gać) oraz rzeka Pilica.

Osoby do kontaktu w sprawie rezerwacji:

mgr Joanna Goździk

mgr Krzysztof Jędrzejczak