Informacje dot. funkcjonowania infrastruktury informatycznej w czasie pandemii

Szanowni Państwo,

Z powodu bieżącej dynamicznej sytuacji epidemiologicznej administratorzy LAN i pracownicy Laboratorium Technik Komputerowych i Analitycznych UŁ pracują zdalnieWszelki kontakt jest możliwy przez służbowe adresy mailowe.

Prośby o:

• założenie/uaktualnienie certyfikatu niekwalifikowanego (do użytku w PP),
  • założenie konta pocztowego (jeżeli ktoś takiego potrzebuje)

należy wysłać  na adresy administratorów LAN michal.gruberski <at> biol.uni.lodz.pl oraz pawel.hilt <at> biol.uni.lodz.pl  tylko z adresu służbowego. Jeżeli nie mają Państwo dostępu do swojej skrzynki pocztowej (złe hasło, zablokowane konto itp.), należy wysłać prośbę o zresetowanie hasła przez służbowy e-mail kierownika jednostki.

Wszelkie zgłoszenia o zamieszczenie informacji na wydziałowej stronie www należy wysyłać na adres grazyna.garnysz <at> biol.uni.lodz.pl lub ww. adresy administratorów LAN.

Informacje dodatkowe:

Informacja o przepisach i narzędziach do zdalnego prowadzenie zajęć i egzaminów

1. Regulamin pracy zdalnej
  2. Rekomendacje, e-zajęcia
  3. Instrukcje i przydatne materiały na stronach UŁ
  4. Wytyczne do pracy zdalnej
  5. Wytyczne dla egzaminatorów do zdalnego przeprowadzania egzaminów lub zaliczeń z jednoczesnym wykorzystaniem aplikacji MS Teams i platformy Moodle
  6. Zarządzenie nr 113 Rektora UŁ ws. szczególnego trybu przeprowadzania egzaminów lub zaliczeń w UŁ z wykorzystaniem technologii informatycznych ... oraz Zarządzenie nr 142 wprowadzające zmiany (dot. roku akad. 2019/20).
  7. Microsoft Teams - jak korzystać
  8. Instrukcja używania platformy Moodle
  9. Oświadczenie studenta o samodzielnej pracy
  10. Wizja nowoczesnej komunikacji - Microsoft Teams - obszerne, praktyczne dwugodzinne szkolenie jak prowadzić zdalnie zajęcia z wykorzystaniem MS Teams z dnia 03.04.2020.
  11. Kahoot! (kahoot.com) bardzo popularna internetowa platforma łatwego tworzenia testów, quizów i ich zdalnego przeprowadzania (wersja Basic jest bezpłatna posiada jednak ograniczebnie do testów jednokrotnego wyboru i maksymalnie 50 studentów równoczesnie rozwiązujących test).
  12. Poradnik pracy zdalnej
  13. Praca zdalna - jak robić to efektywnie?
  14. Wykładowco uruchomiono kursy na Moodle dla wszystkich przedmiotów w semestrze letnim 2019/2020
    Platforma zdalnego nauczania eCampusUŁ (Moodle)

Wszyscy pracownicy Wydziału mogą korzystać z narzędzi audio/wideokonferencyjnych i innych do pracy zdalnej.
Do dyspozycji wszystkich są:

1. Usługa Teams (z grupy Microsoft Office365)
  2. Przypominamy również, że w UŁ funkcjonuje uniwersytecka profesjonalna platforma zdalnego nauczania  eCampusUŁ (Moodle). Wymaga ona w zasadzie wcześniejszego przeszkolenia w zakresie samej metody dydaktycznej oraz metod przygotowania i prowadzenia zajęć zgodnie z określoną przez platformę strukturą. Niemniej jednak z uwagi na wyjątkowość sytuacji można próbować wykorzystać platformę "z marszu". Obecnie została uproszczona procedura zgłaszania kursu. Instrukcja korzystania z tego środka dostępna jest jako kurs “Poradnik wykładowcy Platforma eCampus UŁ”, a kod dostępu został rozesłany do wszystkich nauczycieli akademickich e-mailem na służbowe adresy 13.03.2020 o godz. 15:27. Pomocą techniczną służy Centrum Informatyki UŁ. Formalności przy uruchomieniu kursu zdalnego przez pracownika naszego wydziału zostały opisane w Komunikacie Dziekana Wydziału BiOŚ UŁ z dnia 16.03.2020, rozesłany e-mailowo 16.03.2020 o godz. 10:48.