III Akademickie Mistrzostwa Polski Pierwszej Pomocy

W imieniu Komitetu Organizacyjno - Naukowego serdecznie zapraszam do udziału w III Akademickich Mistrzostwach Polski Pierwszej Pomocy.

Tegoroczna edycja Mistrzostw odbędzie się dzięki współpracy ze Śląskim Centrum Reumatologii, Rehabilitacji i Zapobiegania Niepełnosprawności w Ustroniu w dniach 26-28 listopada 2018 r.

Celem Mistrzostw jest podniesienie wśród studentów poziomu wiedzy i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz kształtowanie w nich kompetencji społecznych, polegających na podjęciu działań w zakresie udzielenia pierwszej pomocy osobom znajdującym się w sytuacji zagrożenia. Zawody będą organizowane w plenerze, po to, aby jak najwięcej osób mogło być świadkami tej rywalizacji.

W trakcie III edycji Mistrzostw jest planowane dodatkowo Sympozjum Naukowe pt. „Współczesne spojrzenie na bezpieczeństwo. Wymiar lokalny”, adresowane m.in. do uczestników zawodów.

Tegoroczne III Akademickie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy, odbywają się pod Honorowym Patronatem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Naszemu wydarzeniu patronują również Konsultant Krajowy ds. Medycyny Ratunkowej, Dyrektor Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych oraz JM Rektor Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej.

W załączeniu przesyłam program, regulamin, formularz zgłoszeniowy. Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w III Akademickich Mistrzostwach Polski Pierwszej Pomocy. Jesteśmy pełni nadziei, że zaproponowana tematyka spotka się z Państwa zainteresowaniem.

Z wyrazami szacunku,

Komitetu Organizacyjno-Naukowego